Policyjna akcja "Prędkość"
Aktualności z powiatu Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Stracili uprawnienia do kierowania

W miniony weekend policjanci bialskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom. W trzech przypadkach powodem było przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o ponad  50 km/h. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozwagę na drodze przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych!

Policjanci bialskiej drogówki każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Również w miniony weekend patrolowali teren powiatu, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Niestety nadal nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Wczoraj mundurowi zatrzymali uprawnienia trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W dwóch przypadkach popełnione wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Po godz. 8:00 na drodze DK-2 w miejscowości Żabce mundurowi zatrzymali do kontroli osobowe Volvo. Za kierownicą auta siedział 47-letni mieszkaniec Siedlec. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 59 km/h. Popełnione przez 47-latka wykroczenie nagrał policyjny wideorejestrator.

Niecałą godzinę później, w miejscowości Tłuściec, również na krajowej „dwójce” policjanci zauważyli  samochód osobowy marki Mitsubishi. Jego kierowca pędził w terenie zabudowanym 126 km/h, dozwoloną prędkość przekraczając o 76 km/h. Samochodem kierował 49-letni mieszkaniec Warszawy.

Tuż po godz. 9:00 na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej Audi. Siedzący za kółkiem 49-letni mieszkaniec miasta przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 69 km. Za popełnione wykroczenia mężczyźni ukarani zostali mandatami oraz punktami karnymi. Kierowcy stracili również uprawnienia na okres 3 miesięcy.

W miniony weekend, uprawnienia do kierowania stracił też 35-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 16:00 na Al. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynikało, że siedzący za kółkiem 35-latek, nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu pieszej, doprowadzając do zderzenia. W tym czasie na przejściu znajdowały się jeszcze dwie inne osoby.  Jak wynikało z relacji świadków, inne  pojazdy zatrzymały się udzielając pierwszeństwa pieszym. Pokrzywdzona 10-latka trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenia zakwalifikowane zostało jako kolizja.

W trakcie rozmowy z mundurowymi 35-latek przyznał, że nie zauważył idącej z rowerem pieszej. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze przypominając, że nadmierna prędkość  oraz nie jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych!

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.