Policyjna kronika zdarzeń 01.02.2018
Kronika służb Sosnówka Z Białej Podlaskiej

Stracili uprawnienia do kierowania

W miniony weekend bialscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania trojgu mieszkańcom powiatu, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Na szczęście we wszystkich trzech zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypominają, że złamanie podstawowych zasad bezpieczeństwa doprowadzić może do tragedii na drodze.

Wczoraj po godz. 11:00 w miejscowości Żeszczynka doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci komisariatu w Wisznicach ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, 35-letnia mieszkanka gm. Łomazy włączając się do ruchu wymusiła pierwszeństwo dla jadącego osobowym fordem 59-letniego mieszkańca Wisznic. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca forda. Na szczęście odniesione obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Do zdarzenia doszło również w sobotę przed godzina 20:00 na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń bialskich funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Sharan, 73-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyźnie. Poszkodowany 23-letni mieszkaniec Łukowa widząc nadjeżdżające auto próbował bezskutecznie uniknąć zdarzenia. Na szczęście i w tym przypadku nikt nie doznał obrażeń ciała

W miniony piątek po godz. 12:00 w miejscowości Rozwadówka doszło do kolejnego zdarzenia na drodze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący quadem 84-letni , mieszkaniec gm. Sosnówka zderzył się z samochodem osobowym marki Ford. Kierowca quada skręcając w lewo prawdopodobnie, nie upewnił się, czy manewr ten może wykonać bezpiecznie. Wówczas uderzył w bok  wyprzedzającego go forda. Autem kierował 63-letni mieszkaniec Lublina.

Na szczęście w wyniku weekendowych zdarzeń nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała i zostały one zakwalifikowane jako kolizje drogowe i choć wyglądało to groźnie, skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi, co potwierdziły przeprowadzone przez mundurowych badania.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Złamanie podstawowych zasad bezpieczeństwa doprowadzić może do tragedii na drodze.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.