Stracili prawa jazdy za nadmierna prędkość
Aktualności z powiatu Drelów Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Stracili prawa jazdy za nadmierna prędkość

Stracili prawa jazdy za nadmierna prędkość. W miniony weekend policjanci bialskiej drogówki zatrzymali kolejnych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Trzy osoby straciły prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ukarane zostały również mandatami i punktami karnymi. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę, przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych.

W piątek około godz. 16:25 w miejscowości Kolonia Drelów, policjanci bialskiej drogówki  zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu parczewskiego. Zmierzona przez policjantów prędkość kierowanego przez niego pojazdu marki Renault, wyniosła 108 km/h na obszarze z dozwoloną prędkością do 50 km/h. 56-latek ukarany został mandatem oraz punktami karnymi. Przed godziną 17:00 w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 49-letnią mieszkankę Siedlec. Kobieta podróżując samochodem osobowym marki Volkswagen, przekroczyła dopuszczalną prędkość o 52 km/h.

Następnego dnia około godziny 20:00 na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 55 kilometrów. Poza utratą prawa jazdy, kierowcy Ci otrzymali mandaty i punkty karne.

Dodatkowo w miniony piątek przed godz. 19:00 na Alei Solidarności w Białej Podlaskiej, poczynania 48-letniego mieszkańca gm. Konstantynów, uwiecznione zostały dzięki pomocy videorejestratora. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki BMW, przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Nie posiadał przy sobie również prawa jazdy. Odmówił jednak przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym policjanci skierują sprawę do Sądu.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.