policja biała podlaska
Kronika policyjna

Stracili “lejce” za nadmierną prędkość

Nadmierna prędkości to wciąż jedna z głównym przyczyn wypadków drogowych. Pomimo apeli o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i „zdjęcie nogi z gazu”, nadal na naszych drogach zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają te ostrzeżenia. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci bialskiej drogówki, zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom za to przewinienie.

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. W piątek na drodze krajowej DK-2 w miejscowości Tłuściec mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca gminy Konstantynów. Młodzieniec jadąc samochodem marki BMW przekroczył prędkość o 66 km.

Następnego dnia przed południem również w tej samej miejscowości, w trakcie służby mundurowi zatrzymali 40-letniego obywatela Włoch. Urządzenie wykazało, że mężczyzna jechał swoim BMW z prędkością 107 km/h. Jeszcze tego samego dnia przed godz. 17:00 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Grabówka, policjanci uwiecznili poczynania 28-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna kierował Hyundaiem z prędkością 111 km/h, przekraczając dozwoloną o 61 km.

Następnego dnia mundurowi również ujawnili dwóch kierowców, którzy za nic mają sobie przepisy ruchu drogowego. Po godz. 17:00 na DK-2 w miejscowości Rogoźniczka, 65-letni mieszkaniec Warszawy kierujący samochodem osobowym marki BMW, przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km. Niecałe dwie godziny później w miejscowości Dołholiska 33-letni obywatel Ukrainy kierował VW Passatem, przekraczając dozwoloną prędkość o 57 km.

Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania, ukarani zostali również mandatami za popełnione wykroczenia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy, że brawura oraz prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu stosujmy się do przepisów!

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.