straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo

Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo

Podzielcie się informacją

Policjanci z komisariatu w Janowie Podlaskim ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę (12.12) rano w miejscowości Komarno-Kolonia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca oplem 27-latka straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. W chwili zatrzymania była nietrzeźwa. Urządzenie wykazało niemal promil alkoholu w jej organizmie.

Przed godziną 8.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał informację o uszkodzonym oplu pozostawionym w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Komarno-Kolonia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rozbitym samochodzie oraz w jego pobliżu nikogo nie ma. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji. Tam mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że samochodem w chwili zdarzenia kierowała 27-letnia mieszkanka gm. Konstantynów. Kobieta podróżowała wraz z dzieckiem. Policjanci ustalili też, gdzie po zdarzeniu udała się 27-latka.

W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że to ona kierowała samochodem dodając, że straciła panowanie nad autem. W chwili zatrzymania 27-latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało w jej organizmie niemal promil alkoholu. Od kobiety pobrana została również krew do badań na zawartość alkoholu, które pozwolą określić stan w jakim znajdowała się w chwili zdarzenia.

Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia, która przetransportowała do szpitala pasażera auta. Na szczęście jego obrażenia nie okazały się groźne i tego samego dnia opuścił szpital. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Janów Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.