Kultura Sport Z Białej Podlaskiej Zaproszenia

Sto lat piłki nożnej w Białej Podlaskiej  – spotkanie z Cezarym Hince  w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich miłośników regionu na spotkanie „Piłkarskie dawne i obecne kluby piłkarskie Białej Podlaskiej 1919-2019”. Jego bohaterem będzie autor książek o  tej tematyce  – Cezary Hince.

Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2019 r. (czwartek) w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a (I piętro).

Podczas spotkania  uczestnicy będą mieli okazję poznać historię bialskiej piłki nożnej, liczącą już sto lat.

Cezary Hince jest bialczaninem, absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Od lat pasjonuje się historią piłki nożnej w naszym regionie.  Zajmuje się dokumentowaniem bialskiej i lokalnej piłki nożnej  w strukturach Bialskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Jest autorem książek, w których opisuje historię bialskich klubów, prezentuje statystyki rozgrywek, zestawienia zawodników, a także zamieszcza wiele fotografii, skanów z prasy i dokumentów.  W ciągu kilku ostatnich lat ukazały się: Piłkarski AZS : historia, mecze i piłkarze AZS Biała Podlaska w latach 1974-1996 (Siedlce, 2013), Piłkarskie losy Podlasia : historia, mecze i piłkarze Podlasia : Biała Podlaska w latach 1957-2017 (Siedlce, 2017), Piłkarskie dawne i małe kluby Białej Podlaskiej w latach 1918-2018 (Siedlce, 2018), Piłkarski AZS w obiektywie : historia AZS AWF Biała Podlaska w latach 1974-1996 (Biała Podlaska – Siedlce, 2019). Rozmowę z Cezarym Hince poprowadzi na spotkaniu Maciej Szupiluk.

Zapraszamy  do biblioteki wszystkich miłośników piłki nożnej, pragnących zgłębić historię tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Będzie to też okazja do zakupu książek autora.

Sto lat piłki nożnej w Białej Podlaskiej  - spotkanie z Cezarym Hince  w biblioteceŹródło: MBP w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.