Srebro Izy w Wuhan

Srebro Izy w Wuhan

Idźcie i siejcie ;)

Ponad 200 żołnierzy wróciło z Chin, gdzie przez ostatnie 10 dni rywalizowali o medale podczas VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowy. Misja zakończyła się sukcesem – zawodnicy przywieźli z Wuhan aż 60 medali.

W ostatni dzień do rywalizacji przystąpili maratończycy. Złoto dla mężczyzn  drużynowo wywalczyli: Arkadiusz Gardzielewski, Henryk Szost, Marcin Chabowski, Mariusz Giżyński. Na drugim stopniu podium stanęły :szer. Izabela Paszkiewicz, mar. Aleksandra Lisowska, szer. Monika Andrzejczak i st. szer. Olga Kalendarova-Ochal.
Indywidualnie najbliżej podium byli: Henryk Szost (2:13:00) i Izabela Paszkiewicz (2:31:39), którzy uplasowali się na piątych miejscach. „Jestem zadowolona ze startu, osiągnęłam drugi wynik w maratonie. Pogoda była idealna, na sam bieg ochłodziło się, było 12 stopni i zero wiatru. Trasa była bardzo wymagająca, mnóstwo zakrętów, biegło się góra-dół. Była jedna pętla, wokół jezior, także było ciekawie. Aby zdrowie dopisało, to na wiosnę powalczę o minimum na Igrzyska w Tokio” – powiedziała Iza Paszkiewicz.
Maraton w Wuhan wygrali faworyzowani zawodnicy z Bahrajnu. Wśród mężczyzn tryumfował Sumi Leche, który uzyskał czas 2:08:00, przed Tanzańczykiem Simbu Alphonce (2:11:16) i Johnem Hakizimana z Rwandy (2:11:19). Wśród kobiet złoty medal wywalczyła Eunice Chumba z Bahrajnu. Druga na mecie z czasem 2:30:26 była reprezentantka Korei Północnej Sim Pak Il, a trzecia Chinka Dan Li (2:30:33).

Foto:  Iza Paszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.