zabezpieczone przedmioty..

Sprzedawali podrabianą odzież i galanterię skórzaną

Idźcie i siejcie ;)

Za wprowadzenie do obiegu towarów oznaczonych podrobionymi znakami renomowanych firm odpowiedzą dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej. Mężczyźni sprzedawali odzież i galanterię skórzaną za pośrednictwem portalu internetowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy ustalili, że dwaj mieszkańcy miasta wprowadzają do obrotu odzież i galanterię skórzaną podrobioną znakami towarowymi znanych firm. Mężczyźni wykorzystywali w tym celu portal internetowy. W minioną środę funkcjonariusze „sprawdzili” miejsca zamieszkania 23-latków potwierdzając posiadane informacje. W trakcie prowadzonych czynności ujawnili i zabezpieczyli bieliznę, odzież oraz galanterię skórzaną. Podróbki trafiły do policyjnego depozytu.

Policyjni specjaliści w zakresie zwalczania tego rodzaju przestępczości określili jednoznacznie, że znaki firmowe na zabezpieczonych przedmiotach są podrobione. Powiadomione zostały kancelarie prawne reprezentujące producentów oryginalnej odzieży. Funkcjonariusze ustalili również, że nielegalny proceder 23-latków trwał od lutego do maja br.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty oraz przyznali się do popełnienia przestępstwa. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli gotówkę. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą – prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Sprzedawali podrabianą odzież i galanterię skórzaną
Zabezpieczone przedmioty.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

KMP Biała PodlaskaPolicja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.