Sprawowali opiekę nad dzieckiem pod wpływem środków odurzających

Sprawowali opiekę nad dzieckiem pod wpływem środków odurzających

Podzielcie się informacją

 Za narażenie trzy miesięcznej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowie 23-latek oraz jego o trzy lata młodsza małżonka. Para podejrzana jest o sprawowanie opieki nad córką znajdując się pod wpływem narkotyków. W trakcie interwencji mundurowi ujawnili dodatkowo środki odurzające oraz wyroby tytoniowe wytworzone bez wymaganego wpisu do rejestru.

W minionym tygodniu policjanci międzyrzeckiego komisariatu powiadomieni zostali przez pracownicę ośrodka pomocy społecznej o małżeństwie, które prawdopodobnie sprawuje opiekę nad kilkutygodniowym dzieckiem znajdując się pod wpływem środków odurzających. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Wszystko wskazywało na to, że młodzi rodzice są pod wpływem narkotyków. W związku z tym zarówno od 23-latka jak też 20-letniej matki pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Tam również trafiła 20-latka. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

W trakcie interwencji policjanci ujawnili dodatkowo biały proszek. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. W miejscu zamieszkania zabezpieczyli tytoń jak też maszynkę do produkcji wyrobów tytoniowych i gotowy już produkt.

Wczoraj para usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Odpowiadać będą za narażenie dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna odpowiadał będzie dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru.

O dalszym losie małżeństwa zadecyduje sąd.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.