Sprawcy włamań do piwnic zatrzymani
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Sprawcy włamań do piwnic zatrzymani

Za włamania do dziesięciu piwnic odpowie sześcioosobowa grupa młodych mężczyzn z Białej Podlaskiej. Wśród nich było dwóch nieletnich. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, artykuły wykończenia wnętrz, sprzęt elektroniczny oraz artykuły spożywcze o łącznej wartości ponad 3500 zł. Dorośli włamywacze usłyszeli już zarzuty włamania, do popełnienia których przyznali się. Sprawą nieletnich włamywaczy zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W piątkową noc dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie o włamaniu do piwnicy w bloku mieszkalnym na jednym z osiedli w Białej Podlaskiej. Na miejsce zostali skierowani policjanci grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy ustalili, że łupem włamywaczy padły elektronarzędzia. Połakomili się oni też na domowej roboty nalewki i wina.

Po pewnym czasie do dyżurnego napłynęły kolejne zgłoszenia o włamaniach do piwnic na tym samym osiedlu. W tym przypadku włamywaczom nie udało się niczego ukraść, ponieważ spłoszył ich właściciel jednej z piwnic. Uciekając z miejsca zdarzenia mężczyźni porzucili rzeczy, które zamierzali ukraść.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów bialskiej „patrolówki” dwaj włamywacze zostali bardzo szybko zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Trzeciego natomiast ujął jeden z pokrzywdzonych. Jak się okazało przestępca był nieletni.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że w nocy z piątku na sobotę w tym samym rejonie miało miejsce jeszcze kilka włamań do piwnic.

Sposób działania włamywaczy był taki sam. Przy pomocy specjalnych nożyc przecinali oni kabłąki w kłódkach, po czym dostawali się do piwnic. Kradli z nich artykuły wykończenia wnętrz, elektronarzędzia, klucze nasadowe i domowej roboty artykuły spożywcze.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnych w sobotę doszło do zatrzymania kolejnych dwóch włamywaczy. W ich domu funkcjonariusze znaleźli większość skradzionych przedmiotów. Policjanci ustalili także tożsamość szóstego włamywacza, który okazał się być nieletnim.

Czterej dorośli włamywacze będący mieszkańcami Białej Podlaskiej  w wieku od 18 do 27-lat usłyszeli już zarzuty włamania, do popełnienia których przyznali się. Sprawą dwóch nieletnich przestępców zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.