Spowodował kolizję na podwójnym gazie

Spowodował kolizję na podwójnym gazie

Podzielcie się informacją

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 33-letni kierowca hyundaia, który na ulicy Piłsudskiego w Białej Podlaskiej spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania. „Amator jazdy na podwójnym gazie” został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez innego kierowcę.

W minioną niedzielę przed godziną 21.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Artyleryjskiej w Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kierowca hyundaia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu uderzając w renaulta. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowi otrzymali też informację od kierującej, będącej świadkiem zdarzenia. Kobieta jadąc za hyundaiem podała, w którym kierunku podróżuje uciekinier.  W miejscowości Łomazy mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze od razu wyczuli woń spożytego alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkohol w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że nigdy ich nie miał.

33-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiada będzie za kierowanie autem na podwójnym gazie. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny 3 tysiące złotych.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.