Edukacja Z Białej Podlaskiej Zaproszenia

Spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zapraszają wszystkich miłośników regionu na spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim. Będzie ono miało miejsce w piątek 26 kwietnia 2019 r. o godz. 17 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a. Uczestnicy spotkania wysłuchają wykładu „Biała Podlaska i region w epoce napoleońskiej”.

Artur Rogalski jest adiunktem w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Od wielu lat prowadzi badania związane z XIX i XX w., obejmujące szeroki zakres tematów, szczególnie z okresu Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. W obręb jego zainteresowań wchodzą elementy nauk pomocniczych historii: dzieje kancelarii i archiwów, wybrane aspekty historii prawa, administracji i biurokracji, dzieje społeczeństwa wschodnich departamentów Księstwa Warszawskiego, dzieje wojskowości w czasach Księstwa Warszawskiego i dwudziestolecia międzywojennego. Pasjonują go także  zagadnienia kulturowe zwłaszcza w kontekście szeroko pojętej archiwistyki.  Jest autorem wielu artykułów w czasopismach naukowych , autorem i redaktorem w pracach zbiorowych,  a także autorem samodzielnych publikacji, m.in. „O loteriach w dawnej Polsce”,Szkice z dziejów Węgrowa i powiatu węgrowskiego w czasach napoleońskich”.

Podczas spotkania w bibliotece Artur Rogalski postara się przybliżyć słuchaczom historię Białej i regionu bialskopodlaskiego z okresu napoleońskiego, kiedy ziemie te były w rękach ostatniego  potomka (linii męskiej) „bialskich” Radziwiłłów Dominika Hieronima, pułkownika wojsk Księstwa Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.