Kultura Z Białej Podlaskiej Zaproszenia

Spotkanie z bialskim kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich pasjonatów kolekcjonerstwa i miłośników regionu na wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem „Biała Podlaska w moich zbiorach”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 12 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a.

Andrzej Olichwiruk jest bialczaninem, absolwentem LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, emerytowanym żołnierzem zawodowym, a także zaprzyjaźnionym z biblioteką, wieloletnim czytelnikiem.  Jego pasją życiową stało się kolekcjonerstwo, stąd jest aktywnym członkiem Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera zrzeszającego nie tylko miłośników sztuki, ale też zbieraczy znaczków pocztowych, monet, banknotów, militariów, odznaczeń i innych przedmiotów, którzy często zgromadzili już pokaźne kolekcje.

Podczas spotkania w bibliotece Andrzej Olichwiruk opowie o części swoich zbiorów związanych z rodzinnym miastem. Są to różnego typu materiały: dokumenty archiwalne, zdjęcia, pocztówki, odznaki, itp. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się jak powstawała kolekcja, które jej elementy są szczególnie cenne dla kolekcjonera oraz jakie historie się z nimi wiążą.

Część zbiorów będzie można zobaczyć także na wystawie zatytułowanej „Biała Podlaska w moich zbiorach. Z kolekcji Andrzeja Olichwiruka” zorganizowanej przez kolekcjonera i Dział Wiedzy o Regionie, a prezentowanej na parterze biblioteki w okresie ( grudzień 2019 – styczeń 2020).

Spotkanie z bialskim kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.