Śpieszył się do rodziny - dostał 2500 zł mandatu

Śpieszył się do rodziny – dostał 2500 zł mandatu

Podzielcie się informacją

Mandat karny w wysokości 2500 złotych otrzymał 26-letni kierowca BMW, który na krajowej dwójce w miejscowości Sycyna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 101 km/h. Konto mężczyzny „wzbogaciło się” również o 10 punktów karnych”. Wszystkim kierowcom przypominamy – nadmierna prędkość stanowi jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 14.00 w miejscowości Sycyna. Policjanci bialskiej drogówki pełniący służbę na krajowej dwójce zauważyli kierowcę samochodu osobowego marki BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Urządzenie pomiarowe wykazało 191 km/h.  Oznacza to, że kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km/h.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 26-letni mieszkaniec gminy Góra Kalwaria. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że jedzie do rodziny i chciał trochę przyspieszyć na pustej drodze.

Funkcjonariusze nałożyli na 26-latka mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Takie stawki mandatów to efekt przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.