komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Snajper z wiatrówką, groził żonie i policjantom

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 54-letni bialczanin podejrzany o groźby wobec swojej byłej żony oraz znieważenie i groźby wobec interweniujących funkcjonariuszy. Przed zatrzymaniem strzelał z broni pneumatycznej z okna budynku. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy.

W miniony weekend dyżurny bialskiej komendy, otrzymał informację, że na terenie miasta mężczyzna strzela w kierunku jednej z posesji z broni pneumatycznej. Podczas zdarzenia sprawca uszkodził zaparkowane na jej terenie auto. Mężczyzna strzelać miał również w okna budynku do znajdującego się na podwórku czworonoga. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres. Gdy dotarli na miejsce sprawcy już nie było. Szybko jednak został zauważony przez mundurowych na jednej z ulic. W chwili zdarzenia awanturnik był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjanci potwierdzili, że jest to 54-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Został on zatrzymany do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”.

Mężczyzna był agresywny. Znieważył interweniujących policjantów oraz groził im. Funkcjonariusze ustalili, że 54-latek podejrzany jest również o groźby  pozbawienia życia wobec byłej żony, mieszkającej pod adresem zgłoszenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Wczoraj  Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 54-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KMP Biała Podlaska

 

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.