Śmiertelny wypadek w Rogoźniczce
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Śmiertelny wypadek w Rogoźniczce

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 22:00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Rogoźniczka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący passatem mężczyzna potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. W wyniku doznanych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

 

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 22:00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Rogoźniczka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, 24-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. W wyniku tego zdarzenia, 52-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, poniósł śmierć na miejscu. Kierujący passatem  mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Piesi i rowerzyści na drodze, to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Dlatego za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, można zapłacić najwyższą cenę, jaką jest życie.

Pamiętajmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również o używanie odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Śmiertelny wypadek w Rogoźniczce

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.