Skrajnie zużyte i popękane tarcze hamulcowe w rosyjskiej i białoruskiej naczepie

Skrajnie zużyte i popękane tarcze hamulcowe w rosyjskiej i białoruskiej naczepie

Podzielcie się informacją

Skrajnie zużyte i popękane tarcze hamulcowe w rosyjskiej i białoruskiej naczepie, to wynik pracy tylko jednego inspektora na drodze krajowej nr 2 w Worońcu. Tym razem niesprawne pojazdy wycofano z ruchu. Przewoźnikom grożą teraz kary po 2 tysiące złotych, za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterkę układu hamulcowego zakwalifikowaną, jako niebezpieczną.

W ostatnią sobotę, jeden z inspektorów transportu drogowego, prowadząc kontrole w Worońcu. Na drodze krajowej nr 2, ujawnił dwie niebezpieczne usterki techniczne, które wystąpiły w naczepach należących do przewoźników z Rosji i Białorusi. W pierwszym przypadku pojazd wracał z Hiszpanii do Rosji, a w drugim z Niemiec na Białoruś. Obie kontrole łączył rodzaj usterki. Stwierdzono nadmiernie zużyte i popękane tarcze hamulcowe naczepy.

Stan tarcz był tak zły, że w każdej chwili mogło dojść do rozpadnięcia się elementu, co mogło doprowadzić do utraty hamulców albo zablokowania koła, co przy takim pojeździe jest bardzo niebezpieczne, również dla innych uczestników ruchu.

Zatrzymano dowody rejestracyjne naczep, zakazano dalszej jazdy do czasu naprawy pojazdów a wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia kar pieniężnych – po 2 tys. zł. Od kierowców pobrano kaucje na poczet grożących kar.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.