komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Skradzione rowery odzyskane

Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży rowerów. Do zdarzeń doszło w ubiegłym miesiącu na terenie  miasta. Sprawca wykorzystał fakt pozostawienia jednośladów bez zabezpieczenia. Policjanci odzyskali skradzione mienie, natomiast 22-letni mieszkaniec miasta i jego 24-letnia znajoma podejrzana o pomoc w ukryciu i sprzedaży rowerów usłyszeli  już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym miesiącu na terenie Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca skradł dwa rowery marki Kross należące do mieszkanek miasta. Sposób postępowania w obydwu przypadkach był taki sam. Amator cudzego mienia wykorzystał fakt, że jednoślady pozostawione były bez zabezpieczenia na klatkach schodowych. Łącznie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny mogącego mieć związek ze sprawą. Okazał się, że jest to 22-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci ustalili, gdzie znajdują się rowery, które mężczyzna zdążył już sprzedać. Dodatkowo, funkcjonariusze potwierdzili personalia kobiety, która pomagać miała w ukryciu i sprzedaży jednośladów.

Zarówno 22-latek jak też jego znajoma, 24-letnia mieszkanka gm. Międzyrzec Podlaski usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.