Skradł z niezabezpieczonego samochodu sprzęt wędkarski

Skradł z niezabezpieczonego samochodu sprzęt wędkarski

Podzielcie się informacją

Policjanci janowskiego komisariatu ustalili sprawcę kradzieży sprzętu o wartości powyżej 4 tysięcy złotych. Amator cudzego mienia wykorzystywał fakt pozostawienia wartościowych przedmiotów w niezamkniętych samochodach. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 38-latek. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zakład karny opuścił miesiąc przed zdarzeniem.

Na początku tego tygodnia dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu wędkarskiego. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rokitno. Sprawca skradł  z wnętrza niezabezpieczonego samochodu wędkę wraz z kołowrotkiem na szkodę mieszkańca tej gminy. Sprawą zajęli się kryminalni janowskiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatora cudzego mienia”. Podejrzany jest również o kradzież klucza udarowego. Do drugiego zdarzenia doszło również na początku maja br. na terenie tej samej miejscowości. Przestępstwo to nie było jeszcze zgłoszone funkcjonariuszom. Tak ja w przypadku pierwszego zdarzenia sprawca wykorzystał fakt, że auto w którym znajdowało się urządzenie nie zostało zamknięte na klucz.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, których wartość oszacowano przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania twierdząc, że w chwili zdarzenia był pijany. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. 38-latek opuścił zakład karny miesiąc przed zdarzeniami. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może zostać zwiększona o połowę.

Apelujemy również o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Złodziej wykorzysta każdą nadarzającą się okazję, warto więc zadbać o zabezpieczenie swojego dobytku.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Rokitno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.