Sezon rowerowy coraz bliżej, już "giną" rowery

Sezon rowerowy coraz bliżej, już “giną” rowery

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, udaremnili wywóz z Polski skradzionych w Niemczech rowerów.

W minioną niedzielę, na drogowym przejściu granicznym w Terespolu w trakcie prowadzonych działań związanych z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów, funkcjonariusze SG zatrzymali rower marki Kalkhoff. Podczas kontroli granicznej zaistniało uzasadnione podejrzenie, iż pochodzi on z przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, iż rower został skradziony na terytorium Niemiec. Do sprawy zatrzymano obywatela Białorusi, który próbował wywieźć z Polski odzyskany jednoślad w bagażniku swojego pojazdu.

Tego samego dnia, funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas kontroli pojazdu dostawczego na terenie Terespola, odzyskali kolejny skradziony rower. Również w tym przypadku jednoślad marki Cube został skradziony na terytorium Niemiec. Kierowcę pojazdu (obywatela Rosji), zatrzymano zaś rower zabezpieczono.

Wartość obu odzyskanych rowerów została wstępnie oszacowana na około 5 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już prawie 300 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości blisko 15 mln zł.

Sezon rowerowy coraz bliżej, już "giną" rowery

Źródło: SG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.