Sezon na przesyłki z tytoniem

Sezon na przesyłki z tytoniem

Idźcie i siejcie ;)

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) po raz kolejny ujawnili tytoń w przesyłkach kurierskich. W działaniach kontrolnych pomagały psy służbowe.

Podczas kontroli w oddziale jednej z firm kurierskich na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji z Białej Podlaskiej po raz kolejny przechwycili tytoń bez znaków akcyzy.

Tym razem w 20 skontrolowanych przesyłkach znaleźli aż 50 kg nielegalnego tytoniu.

Również funkcjonariusze zamojskiej komórki realizacji podczas czynności kontrolnych w sortowni firmy kurierskiej trafili na przesyłki z tytoniem. Nielegalny towar znajdował się w 10 paczkach. W sumie funkcjonariusze ujawnili 17 kg tytoniu.

W obydwu przypadkach działania kontrolne prowadzone były z użyciem psów służbowych. Zatrzymane przesyłki kierowane były do różnych odbiorców na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego, a zgodnie z deklaracjami miały się w nich znajdować m.in. odzież i części samochodowe.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.