Samochody wypełnione papierosami
Kronika służb Terespol

Samochody wypełnione papierosami

Samochody wypełnione papierosami. Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu regularnie udaremniają próby przemytu papierosów. Na przykład, tylko w dwóch skontrolowanych pojazdach wykryli łącznie 3200 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy o wartości rynkowej ponad 43 tys. zł.

10 listopada br. do szczegółowej kontroli wytypowano samochód osobowy marki Daewoo na białoruskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizji auta okazało się, że w drzwiach i zbiorniku paliwa ukryto 1700 paczek papierosów. Do próby przemytu przyznał się 26-letni obywatel Białorusi. Na poczet grożącej mu kary zajęto pojazd służący do nielegalnego procederu.
Z kolei w dniu 12 listopada br. w samochodzie marki Volkswagen, również na białoruskich numerach rejestracyjnych, funkcjonariusze naszej służby wykryli 1500 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Kontrabanda była ukryta w kole zapasowym, oparciach siedzeń oraz masce pojazdu należącego do mieszkającego w Polsce 45-letniego obywatela Białorusi. Na poczet grożącej mu kary grzywny zajęto 10 tys. zł.
Postępowania w obu sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

2 thoughts on “Samochody wypełnione papierosami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.