Z Białej Podlaskiej Zaproszenia

Samobadanie piersi może uratować życie

Dnia 28 października  2019 r. o godzinie 17:00 w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki przy ul. Brzeskiej 1 (I piętro) w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z dr. n. med. Ewą Czeczelewską, specjalistą pielęgniarstwa onkologicznego, która przedstawi temat: Samobadanie piersi może uratować życie. Spotkanie jest wpisane w cykl Z lekarzami po godzinach. Wstęp wolny.

Cykl spotkań Z lekarzami po godzinach

Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej im. S. Konopki we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej tworzy cykl Z lekarzami po godzinach. W ramach spotkań naszą bibliotekę odwiedzili: dermatolog, toksykolog, anestezjolog. Lekarze dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym, a także ciekawymi pasjami. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do osobistego spotkania ze specjalistą, wysłuchania przystępnej dla każdego prelekcji oraz zadania nurtujących pytań.

Październik Miesiącem Świadomości Raka Piersi.

Dominujące wśród kobiet zachorowania na nowotwory piersi charakteryzowały się w ciągu minionego półwiecza stale rosnącą zachorowalnością. Prognozy wskazują na dalszy wzrost zachorowań na ten nowotwór. Umieralność z powodu raka piersi została zahamowana w połowie lat 90. ubiegłego wieku i w latach 1996-2010 notowano malejącą tendencję. W okresie 2010-2016 nastąpiła niekorzystna zmiana trendu, a współczynnik umieralności wzrósł o około 15%.

Samobadanie piersi może uratować życie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.