Są dotacje dla nowo powstających firm
Edukacja Z Białej Podlaskiej

Są dotacje dla nowo powstających firm. Sprawdź ile możesz zyskać!

Są dotacje dla nowo powstających firm. Sprawdź ile możesz zyskać!  Zachęcam do rozpoczęcia działalności gospodarczej właśnie w Białej Podlaskiej. Teraz jest najlepszy czas by wystartować w biznesie – mówi prezydent miasta, zachęcając do sięgnięcia po dotacje na założenie działalności gospodarczej. W Bialskim Centrum Przedsiębiorczości i Aktywności Obywatelskie przy ul. Łaziennej 3 właśnie ruszył nabór chętnych do wzięcia 20 tys. na założenie firmy.

Pomoc dla nowo utworzonych firm przez pierwsze 12 miesięcy obejmuje szkolenia i doradztwo w zakresie przygotowania biznesplanu, a także dodatkową, comiesięczną kwotę ok. 1 tys. zł. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby niepracujące w wieku 30 lat i więcej, spełniające jedno z kryteriów: osoba powyżej 50 roku życia, kobieta, niepełnosprawni, długotrwale bezrobotni i osoby o niskich kwalifikacjach (z wykształceniem średnim włącznie).
Rozpoczynamy od diagnozy kompetencji zawodowych kandydata w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej – wyjaśnia Magdalena Mikołajczak, kierownik Centrum przy Łaziennej. Jest to rozmowa z doradcą zawodowym, która ma na celu weryfikację predyspozycji kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

Następnie odbędą się szkolenia oraz doradztwo, przygotowujące do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Uczestnicy otrzymają odpowiednio dobraną pomoc a produktem finalnym będą biznesplany, opracowane przez uczestników pod okiem specjalistów. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone przyznaniem środków finansowych w postaci bezzwrotnych dotacji.
Pomoc przyznawana jest do wysokości nieprzekraczającej sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia za pracę w gospodarce narodowej, obowiązującej w dniu przyznania wsparcia i wynosi ok. 20 tys. zł. W celu zapewnienia większej trwałości udzielonego wsparcia, osoba zakładająca biznes zapewnia środki własne w wysokości co najmniej 2 proc. wartości przyznanej dotacji.

Ponadto jeszcze w pierwszym kwartale roku planowane jest uruchomienie programu dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób poniżej 30 roku życia, finansowanego z Funduszu Pracy. Przewiduje się rozpoczęcie naboru na koniec marca 2017 roku.

 

Źródło materiał i foto: bialapodlaska.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.