Rzucił butelką w przejeżdżający autobus

Podzielcie się informacją

Bialscy funkcjonariusze zatrzymali 26-latka podejrzanego o wybicie szyby w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło w połowie października ubiegłego roku na terenie Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym tego dnia alkoholem. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie października ubiegłego roku bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia autobusu komunikacji miejskiej. Nieznany sprawca rzucił w jedną z bocznych szyb butelką po piwie wybijając ją, uszkodził również panel boku wewnętrznego pojazdu. Na szczęście w chwili zdarzenia wewnątrz autobusu nie było pasażerów i zdarzenie zakończyło się jedynie na uszkodzeniach pojazdu. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Kierowca auta dodał, że po zdarzeniu grupka młodych osób w tym sprawca podeszła, żeby sprawdzić co się stało, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dzisiaj wandal usłyszał zarzuty i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym tego dnia alkoholem.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pobawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.