alkomat policja biała podlaska
Wypadki drogowe Z Białej Podlaskiej

Rozsądek został w kieliszku – na „podwójnym gazie” i bez uprawnień przyjechał na miejsce kolizji

Zarzuty usłyszał 48-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Mężczyzna odpowiadał będzie za jazdę na „podwójnym gazie”. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, po tym jak przyjechał na miejsce kolizji drogowej odholować uszkodzone auto. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę na ulicy Francuskiej w Białej Podlaskiej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy wezwani zostali na miejsce kolizji drogowej. Tam ustalili, że kierowca samochodu marki VW LT, nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w znajdujące się przed nim auto, które zatrzymało się w związku ze zmianą sygnalizacji świetlnej.

Gdy policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia zauważyli nadjeżdżającego kolejnego VW LT. Za kółkiem siedział 48-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Mężczyzna, był znajomym sprawcy kolizji. Przyjechał wraz z pasażerem odholować uszkodzone auto. Był na tyle zainteresowany tym co się wydarzyło, że postanowił z bliska obejrzeć powstałe uszkodzenia. Wówczas uwagę policjantów zwróciło zachowanie 48-latka, od którego wyczuli woń spożytego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo w czasie kontroli nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz za swe czyny 48-latek odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.