policja biała podlaska

Rozpoznali „zawianego” spacerowicza w kierowcy volvo

Podzielcie się informacją

Bialscy operacyjni zatrzymali kierowcę volvo „na podwójnym gazie”. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze rozpoznali w kierowcy mężczyznę, który godzinę wcześniej spacerował wyraźne „zawiany”. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Wiąże się również z dotkliwymi skutkami finansowymi.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast. Po zatrzymaniu samochodu okazało się, że za kierownicą volvo siedzi 45-letni mieszkaniec Warszawy. Potwierdziły się też przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczył, że powodem jego zachowania był fakt, że tego dnia pokłócił się z żoną.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.