Rozmawiał przez telefon podczas jazdy

Rozmawiał przez telefon podczas jazdy to był dopiero początek kłopotów

Podzielcie się informacją

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Łosice. Mężczyzna został zatrzymany przez bialskich mundurowych w związku z ujawnionym wykroczeniem. Szybko okazało się, że na swoim koncie ma więcej przewinień. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera również pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

W niedzielę (23.01) przed godziną 17.00 na ulicy Brzeskiej, policjanci bialskiej prewencji zauważyli kierowcę samochodu osobowego marki Audi, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Gdy zatrzymali auto do kontroli ustalili, że za kierownicą siedzi 37-letni mieszkaniec gminy Łosice.

Wówczas okazało się, że ujawnione przez mundurowych wykroczenie nie jest jedynym przewinieniem „na koncie” 37-latka. Od mężczyzny czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera znajdującego się również pod wpływem alkoholu. Dodatkowo 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Auto trafiło na parking strzeżony, natomiast mężczyzna został doprowadzony do bialskiej komendy.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Apelujemy też o rozwagę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.