policja biała podlaska

Rozbój na stacji paliw

Idźcie i siejcie ;)

Kryminalni z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim ustalili sprawcę rozboju na szkodę nastoletniego mieszkańca miasta. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie parkingu stacji paliw.  Sprawca zaatakował młodzieńca, a z kieszeni jego kurtki skradł telefon komórkowy. O dokonanie tego czynu podejrzany jest 22-letni mieszkaniec gm. Drelów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątkową noc dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim powiadomiony został o rozboju na szkodę mieszkańca miasta. Do zdarzenia miało dojść na parkingu stacji paliw w Międzyrzecu Podlaskim.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mężczyzna zaatakował jego 16-letniego brata. Bił i kopał go, a gdy ten upadł z kieszeni kurtki wyjął telefon komórkowy. Wartość strat oszacowana została na kwotę 1800 zł.  Dodatkowo ten sam mężczyzna uszkodził samochód zgłaszającego. Mężczyzna kopnąć miał w odjeżdżające już auto. Straty wycenione zostały przez zgłaszającego na kwotę 400 złotych. Mężczyzna dodał, że na stację przyjechał z nimi znajomy, który podczas całego zdarzenia uciekł. Podczas rozmowy z mundurowymi obydwaj mężczyźni twierdzili, że nie znają agresora ani też powodu jego zachowania.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec gm. Drelów. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

22-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami swoje zachowanie tłumaczył faktem, że mężczyzna który uciekł z miejsca zdarzenia wcześniej okradł go. On jedynie chcąc odzyskać swoje pieniądze zabrał telefon nastolatka. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia i udział w niej poszczególnych osób.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.