Rosyjski przewoźnik z nieważnym zezwoleniem

Rosyjski przewoźnik z nieważnym zezwoleniem

Podzielcie się informacją

Kierowca rosyjskiej ciężarówki przewożącej do Rosji granulat szkła, który został zatrzymany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Wprawdzie posiadał zezwolenie jednorazowe, lecz było ono nieważne.

W środę (16 marca br.) na drodze krajowej nr 68 (pow. bialski), inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw pojazdów należący do rosyjskiej firmy transportowej. Ciężarówką przewożono 22 tony granulatu szklanego z Niemiec do Rosji. Co prawda kierowca okazał do kontroli zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy przez Polskę, jednak było ono ważne tylko do 15 marca 2022 r. Kierowca nie posiadał innego dokumentu uprawniającego do przejazdu tranzytem przez Polskę.

Inspektorzy skierowali pojazd na wyznaczony parking strzeżony. Aby przewóz mógł być kontynuowany przewoźnik musi wpłacić 12 tys. zł na poczet grożącej kary i okazać nowe, ważne zezwolenie.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Zalesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.