policja biała podlaska

Rosjanin zatankował ponad 150 litrów oleju napędowego i odjechał „myślał”, że nie zatankował

Podzielcie się informacją

Policjanci zatrzymali 62-latka podejrzanego o kradzież ponad 150 litrów oleju napędowego. Sprawca zatankował paliwo, po czym odjechał ze stacji nie regulując rachunku. Wartość strat wyniosła w tym przypadku ponad tysiąc złotych. Chwilę po zdarzeniu mężczyznę zatrzymano w drodze na przejście graniczne. Twierdził, że był przekonany, iż nie zatankował. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od 62-latka pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, na jednej ze stacji paliw w gminie Zalesie. Z informacji przekazanej dyżurnemu terespolskiego komisariatu wynikało, że kierowca samochodu ciężarowego zatankował ponad 150 litrów oleju napędowego, jednak nie uregulował rachunku opuszczając teren stacji.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili informacje. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że kierowca ciężarówki wszedł na teren stacji pytając o możliwość zapłaty kartą. Kiedy otrzymał informację, że jego karta nie działa wyszedł z budynku i opuścił teren stacji. Nie poinformował jednak pracowników, że zdążył już zatankować paliwo za kwotę ponad tysiąca złotych.

Funkcjonariusze realizujący czynności w sprawie szybko ustalili, że auto, którego kierowca brał udział w zdarzeniu  znajduje się w kolejce ciężarówek oczekujących na możliwość wjazdu na przejście graniczne. Okazało się wówczas, że jest to 62-letni obywatel Rosji. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że był przekonany, że nie zatankował. 62-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego gotówkę w kwocie 2 tysięcy złotych. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Zalesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.