Rękawiczka przyczyną najechania na rowerzystę

Rękawiczka przyczyną najechania na rowerzystę

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek po południu na ul. Kosynierów w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym 34-latek najechał na jadącego przed nim rowerzystę. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń ciała.

Do wypadku doszło po godz. 13:00 na ul. Kosynierów w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes najechał na tył poprzedzającego go roweru. Samochodem kierował  34-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Jednośladem kierował 37-latek z Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

W chwili wypadku kierujący pojazdami byli trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 34-letni kierowca ciężarówki przyznał, że w trakcie jazdy schylił się po rękawiczkę która upadła mu pod nogi i nie zauważył rowerzysty.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że rowerzyści obok motorowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.