Rejestrował swoją pracę ale na karcie kolegi

Rejestrował swoją pracę ale na karcie kolegi

Podzielcie się informacją

Nawet utrata licencji grozi przewoźnikowi, którego kierowca prowadził pojazd na nieswojej karcie kierowcy. Gdyby do takiej kontroli doszło po 1 stycznia 2022 r., to kierowca obligatoryjnie straci prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek (27.12), w miejscowości Zalesie (pow. bialski) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali pojazd przewożący kontener do Małaszewicz. Okazało się, że kierowca rejestrował swoją pracę, ale na karcie… innego kierowcy. Teraz konsekwencje będą poważne. Wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne, które będzie zakończone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 3.000 zł. A to niejedyne konsekwencje. Przedsiębiorca dodatkowo może stracić uprawnienie do wykonywania transportu drogowego. Kierujący przyjął mandat karny w kwocie 2000 złotych.

W tym miejscu należy dodać, że już od 1 stycznia 2022 r., w związku z nowelizacją przepisów, za takie naruszenie, kierowca poniesie dodatkową karę – na 3 miesiące zostanie mu zatrzymane prawo jazdy, a gdy złamie zakaz prowadzenia, to otrzyma kolejny – tym razem na 6 miesięcy.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Zalesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.