Regionalny Festiwal Kodowania
Aktualności z powiatu Z Białej Podlaskiej Zaproszenia

Regionalny Festiwal Kodowania

W związku z akcją Godzina Kodowania, Multicentrum organizuje Regionalny Festiwal Kodowania “Zaprogramuj swoją przyszłość”. Wydarzenie główne odbędzie się w dniach 7-8 grudnia, jednak już wcześniej odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w których wezmą udział grupy szkolne i uczestnicy indywidualni. Współorganizatorami festiwalu są instytucje z naszego regionu, w których działają Lokalne Kluby Kodowania: Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku, Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mordach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej. Partnerzy festiwalu to bialska firma JB Multimedia oraz Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II.

Oferta Multicentrum dla grup szkolnych:

W dniach 20.11-01.12 zapraszamy na warsztaty z programowania grupy szkolne (klasy III-VII).  Zapisy klas przyjmowane są telefonicznie pod numerem 83 341-60-17 lub osobiście w Multicentrum.

Propozycje Multicentrum dla uczestników indywidualnych:

23 listopada, godz. 16.00-17.30KODOWANIE ZE STUDENTAMI BIALKSIEJ PSW – wiek 10+

Warsztaty z programowania, które poprowadzą studenci należący do Kół Naukowych działających przy Zakładzie Informatyki Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

25 listopada, godz. 11.00-12.30PODSTAWY ARDUINO Z BECREO – wiek 10+

Warsztaty z wykorzystaniem zestawów BeCreo służących do nauki podstaw programowania, elektroniki i elementów robotyki. Uczestnicy zajęć poznają elementy zestawu i wykonają przykładowe programy sterujące nimi.

25 listopada, godz. 13.00-14.30MICROSOFT TOUCH DEVELOP – wiek 10+

Warsztaty pozwalające odkryć podstawy programowania poprzez konfigurowanie gry mobilnej. Jej głównym bohaterem jest zwariowany robot, który próbuje przedrzeć się przez labirynt wymyślnych przeszkód.

28 listopada, godz. 16.00-17.30KODUJEMY Z GRĄ SCOTTIE GO! – wiek 7+

Warsztaty, podczas których w celu sterowania bohaterem gry zostaną wykorzystane tablety oraz realne klocki. Ruchy bohatera programowane będą poprzez układanie właściwych algorytmów z klocków, a następnie skanowanie ich za pomocą tabletu.

1 grudnia, godz. 16.00-17.30KODOWANIE Z R2-D2 I POKAZ ROBOTÓW LEGO – wiek 8+

Tworzenie Galaktyki za pomocą kodu. Uczestnicy będą kodować z R2-D2 oraz BB-8 przeciągając i upuszczając bloczki z poleceniami. Będzie można też obejrzeć i sterować robotami LEGO.

7 grudnia, godz. 16.30-18.00WARSZTATY KODU GAME LAB – wiek 10+

Uczestnicy zapoznani zostaną z aplikacją pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D. Nie wymaga ona jakiejkolwiek wiedzy programistycznej i może być obsługiwana za pomocą myszki. W czasie zajęć stworzymy grę, w której zadaniem będzie zebranie wszystkich jabłek znajdujących się w labiryncie.

8 grudnia, godz. 16.00-17.30WARSZTATY Z GRĄ SCOTTIE GO! – wiek 7+

Warsztaty, podczas których w celu sterowania bohaterem gry zostaną wykorzystane tablety oraz realne klocki. Ruchy bohatera programowane będą poprzez układanie właściwych algorytmów z klocków, a następnie skanowanie ich za pomocą tabletu.

Na wszystkie warsztaty dla uczestników indywidualnych, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Zapisać można się telefonicznie pod numerem 83 341-60-17 lub osobiście w Multicentrum.

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu “Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Regionalny Festiwal Kodowania
Źródło: mbp.org.pl
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.