Raport z bialskiej komendy
Kronika służb

Raport z bialskiej komendy

Raport z bialskiej komendy: zatrzymany włamywacz i zdarzenia na bialskich drogach. Bialscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do domu. Łupem padł znajdujący się w domu sprzęt RTV. Policjanci odzyskali całe skradzione wówczas mienie. Ustalili również, że nie jest to jedyny czyn na koncie 25-latka, gdyż miesiąc wcześniej włamał się na teren tej samej posesji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Na początku lipca br. policjanci powiadomieni zostali o kradzieży z włamaniem, do jakiej doszło na terenie jednej z bialskich posesji. Sprawca wykorzystując nieobecność właściciela włamał się do wnętrza domu. Jego łupem padł znajdujący się tam sprzęt, m.in. telewizor, kino domowe, laptopy oraz głośniki.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.  Policjanci odzyskali również całość skradzionego  wówczas mienia.

25-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na jego koncie. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że pod koniec czerwca włamał się do budynku gospodarczego usytuowanego na tej samej posesji. Łupem sprawcy padła wówczas kosa spalinowa.

Wczoraj „amator cudzego mienia” usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na drogach powiatu bialskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Przed południem na ul. Lubelskiej doszło do potrącenia rowerzystki. Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 12:30 na ulicy Janowskiej. Tu kierujący samochodem marki VW wyprzedzając kolumnę pojazdów doprowadził do zderzenia ze skręcającym volvo. W wyniku wypadków do szpitala trafiły trzy osoby. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godz. 11:00 na ulicy Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Nissan Primastar, 41-letnia mieszkanka gm. Łomazy podczas wjazdu na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. Jednośladem kierowała 66-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia kierująca jednośladem kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 12:30 na ul. Janowskiej na drodze W 811. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki VW, 77-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jadąc w kierunku miejscowości Cicibór Duży, zderzył się ze skręcającym w lewo samochodem osobowym marki Volvo. Mężczyzna wykonywał manewr wyprzedzania kolumny pojazdów. Drugim autem kierowała 42-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały dwie osoby, kierowcy aut. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

Raport z bialskiej komendy Raport z bialskiej komendy Raport z bialskiej komendy Raport z bialskiej komendy

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.