Ranking szkół 2018
Aktualności Aktualności z powiatu Edukacja Z Białej Podlaskiej

Ranking szkół 2018. Czy Twoje liceum jest wśród najlepszych?

Ranking szkół 2018. Czy Twoje liceum jest wśród najlepszych? XIII LO w Szczecinie i Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu – to najlepsze szkoły według rankingu miesięcznika „Perspektywy”.


„W epoce powszechnego narzekania na szkołę, kiedy patrzę na moich nauczycieli i uczniów, widzę, że uczenie może bawić, cieszyć, dawać głęboką satysfakcję obu stronom tego procesu” – podkreśla Cezary Urban, dyrektor LO nr XIII w Szczecinie, które zwyciężyło zarówno w tegorocznym rankingu, jak i w klasyfikacji 20-lecia. „Sukcesu uczniów nie byłoby bez znakomitych nauczycieli. W naszej szkole skład osobowy jest od lat stabilny, większość zespołu pracuje tu od 5-10 lat. To ludzie, którzy świadomie wybrali zawód nauczyciela, wiedząc, że ani status społeczny zawodu, ani wynagrodzenie nie jest wysokie” – dodaje.

Dla Walentego Szarka, dyrektora zwycięskiego technikum, pierwszym filarem sukcesu było stworzenie i utrzymanie jak najlepszej atmosfery, zarówno wśród kadry, jak i wśród młodzieży.

„Kolejne filary to dbałość o jak najbardziej efektywne wykorzystanie każdej jednostki lekcyjnej (dosłownie!), możliwie jak najwyższa frekwencja uczniów na lekcjach” – mówi Szarek. „Szczególną rolę nadałem wychowawcom każdego oddziału: to wychowawca jest koordynatorem procesu dydaktycznego w swojej klasie, który na bieżąco reaguje na wszystkie zjawiska” – wyjaśnia.

W tegorocznym badaniu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria brane pod uwagę to sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku liceów uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a przy technikach – wyniki egzaminu zawodowego.

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.pl, www.technika.perspektywy.pl.

Miejsca szkół z naszego regionu(Biała Podlaska, powiat bialski):

Ranking Liceów
Ogólnokształcących 2018
Miejsce 2018 Szkoła Miejscowość Miejsce 2017 Miejsce 2016 Miejsce 2015
187 Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego Biała Podlaska 153 128 172
491 Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater Biała Podlaska 475 323 289
497 Katolickie LO im. Cypriana Norwida Biała Podlaska 334 396 500+
Ranking
Techników 2018
Miejsce 2018 Szkoła Miejscowość Miejsce 2017 Miejsce 2016 Miejsce 2015
114 Technikum w ZS im. A. Naruszewicza Janów Podlaski 300+ 172
256 Technikum w ZS Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej Międzyrzec Podlaski 298 300+ 118

 

Źródło: www.kurier.pap.pl, “Perspektywy”

Polub nas i obserwuj:
Mariusz Szepard
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.