policja biała podlaska
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Punto widmo

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 33-letni mieszkaniec gm. Huszlew. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, w trakcie jazdy, przesiadł się na siedzenie pasażera. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nie posiada również uprawnień do kierowania.  Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 4:00 rano, na krajowej „dwójce” w Białej Podlaskiej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, patrolujący tą trasę zauważyli jadące w stronę Terespola punto. Auto jechało zygzakiem. Po chwili zjechało na przeciwległy pas ruchu i ominęło w ten sposób wysepkę ze znakiem nakazu jazdy z prawej strony. Dalej jechało poboczem po lewej stronie drogi. Policjanci zareagowali natychmiast. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, by zatrzymać samochód. Kierujący nie zareagował na dawane mu sygnały. Wówczas mundurowi zrównali się z zatrzymywanym autem i zauważyli dość niecodzienny widok.  Mężczyzna siedzący za kółkiem fiata, w trakcie jazdy, przesiadał się na tylną kanapę, pozostawiając na przednim fotelu jedynie pasażera.

Kiedy policjanci zatrzymali auto, fotel kierowcy nadal był pusty. Z tyłu natomiast wśród bagaży siedział mężczyzna. Twierdził, że spał podczas jazdy, a obudził go dopiero dźwięk policyjnej syreny. Pasażer natomiast podawał, że jest autostopowiczem. Obydwaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się by siedział za kierownicą punto.

Zarówno 24-letni pasażer i  jak również 33-letni właściciel auta zatrzymani zostali do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania 33-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiada również uprawnień do kierowania. W niedzielne popołudnie 33-latek z gm. Huszlew usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Dobrowolnie również poddał się karze. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.