policja biała podlaska

Punkt poboru opłat “Tłuściec”

Podzielcie się informacją

Zgodnie z obietnicą daną na naszym facebookowym profilu zamieszczamy tytuł jak powyżej. Nie zmienia to faktu, że w miejscowości Tłuściec nagminnie przekraczane są dozwolone prędkości. Ewidentnie działa tam jakiś “błąd systemowy”.  Czy budowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) powinno się odbywać poprzez jak największą liczbę mandatów? Z drugiej strony mogli zdjąć nogę z gazu. Z tą kwadraturą koła i materiałem prasowym KMP Biała Podlaska pozostawiamy Was w ten pierwszy majowy poniedziałek …

Za nami długi weekend majowy. Był to czas wytężonej pracy policjantów, a szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci bialskiej grupy „Speed” ujawnili aż 35 kierujących, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 25-latek, który pędził 196 km/h. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest priorytetowym zadaniem policjantów z bialskiej drogówki. Każdego dnia patrolując teren powiatu zwracają uwagę na zachowania uczestników, w tym prędkość, z jaką poruszają się kierowcy pojazdów. Również podczas długiego weekendu policjanci z bialskiej grupy „Speed” prowadzili działania skierowane na ujawnianie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Podczas przedłużonego weekendu mundurowi ujawnili aż 35 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się  25-letni kierowca volkswagena, który pędził krajową dwójką  z prędkością 196 km/h. Przekraczając dozwoloną prędkość aż o 146 km. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godz. 15.00 w miejscowości Tłuściec. Niestety nie był to jedyny kierowca “z ciężką nogą”. W miniony czwartek przed godz. 18:30 również w miejscowości Tłuściec funkcjonariusze zauważyli jadącą z dużą prędkością skodę. Za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 130 km. W rozmowie z policjantami tłumaczył, że spieszy się do babci.

Wszyscy zatrzymani kierowcy za popełnione wykroczenia stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, ukarani zostali też wysokimi mandatami.  W jednym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Źródło: KMP Biała Podlaska

Bialska grupa “Speed”

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.