Puchar Polski: AZS AWF Biała Podlaska - MKS Padwa Zamość
Fotorelacja piłka ręczna Z Białej Podlaskiej

Puchar Polski: AZS AWF Biała Podlaska – MKS Padwa Zamość

Po raz kolejny nasi szczypiorniści zaserwowali nam emocjonalny roller coaster. W pierwszym meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, po zaciętym pojedynku AZS AWF pokonuje MKS Padwa Zamość 27:25 (15:11).

Już pierwsza połowa zapowiadała się emocjonująco. Po świetnym początku i zdobyciu kilku bramkowej przewagi następuję dekoncentracja, goście wychodzą nawet prowadzenie. Jednak w końcówce Akademicy wykorzystują atut własnego boiska i do szatni schodzą z wiarę bezpiecznym wynikiem 15:11, nic nie zapowiada nachodzącego armagedonu.

Początek 2. połowy to czarny sen kibiców, zawodników i sztabu szkoleniowego naszych szczypiornistów . Przez pierwszy kwadrans udaje się rzucić tylko 1 bramkę!!! To nie dotyczy gości, bramki padają jedna za drugą. Na kwadrans przed końcem meczu goście prowadzili 20:17. Jednak ten ostatni kwadrans to był popis rzutowy Marcina Stefańca. W ciągu 12 minut rzuca 8 bramek z rzędu!!! Wyprowadza to biało-zielonych na prowadzenie 25:22. Jeszcze w końcówce żółto-czerwoni próbują zniwelować stratę jednak gospodarze nie dają wydrzeć sobie zwycięstwa.

30 października AZS AWF Biała Podlaska rozegra wyjazdowy mecz z Azoty Puławy II. Wygrana w tym meczu da Akademikom awans do rozgrywek na szczeblu centralnym.

AZS AWF Biała Podlaska: Adamiuk, Kozłowski, Sętowski – Maksymczuk 2, Łazarczyk, Urbaniak 3, Ziółkowski, Nowicki, Niedzielenko 4, Stafaniec 8, Polok, Mazur, Kozycz 4, Banaś 5, Kandora 1.

MKS Padwa Zamość: Plaszczak, Proć, Wnuk – Puszkarski 5, Skiba 4, Bigos 3, Szymański 3, Orlich 2, Sz. Fugiel 2, Sałach 2, Obydź 1, Adamczuk 1, T. Fugiel 1, Gałaszkiewicz 1, Misalski, Pomiankiewicz.

Sędziowali: Andrzej Jarzynka (Kurów) – Iwona Siedlarz (Kraśnik)