Przywłaszczyła wypożyczony sprzęt

Przywłaszczyła wypożyczony sprzęt

Idźcie i siejcie ;)

Za przywłaszczenie wypożyczonego sprzętu odpowie 36-letnia mieszkanka  powiatu radzyńskiego. Kobieta nie zwróciła elektrosprzętu wartości 3.5 tys. zł.  Międzyrzeccy kryminalni odzyskali całość mienia, które zabezpieczyli w jednym z lombardów na terenie powiatu siemiatyckiego. O dalszym losie 36-latki zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lutego policjanci z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim przyjęli zawiadomienie o przywłaszczeniu elektrosprzętu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta podająca się za mieszkankę gm. Komarówka Podlaska wypożyczyła z jego firmy odkurzacz piorący oraz młotowiertarkę. Powierzony jej sprzęt wyceniony został na kwotę 3.5 tys. zł. Kobieta  nie zwróciła jednak urządzeń w wyznaczonym terminie. Pracownicy firmy nie mogli też w żaden sposób skontaktować się z klientką.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili rzeczywiste personalia „nieuczciwej klientki”. Odzyskali też całość przywłaszczonego mienia, które znajdowało się w jednym z lombardów na terenie powiatu siemiatyckiego.

Sprzęt wrócił już do prawowitego właściciela natomiast 36-latka usłyszała zarzuty. W rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczyła sytuacją materialną. O dalszym jej losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przywłaszczyła wypożyczony sprzęt
Odzyskany sprzęt.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.