policja biała podlaska

Przywłaszczył telefon bo nie chciał zostać posądzonym o kradzież

Podzielcie się informacją

Za przywłaszczenie telefonu komórkowego odpowie 37-letni bialczanin. Z ustaleń policjantów wynika, że „amator cudzego mienia” odnalazł zgubione przez znajomego przedmioty, których tylko część powróciła do właściciela. Wartość strat oszacowano przez pokrzywdzonego na kwotę 1500 złotych. 37-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Policjanci zabezpieczyli też od mężczyzny pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

Na początku września do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył należący do niego telefon. Do zdarzenia doszło na początku czerwca bieżącego roku na terenie Białej Podlaskiej, a wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 1500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec miasta, znajomy pokrzywdzonego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w dniu zdarzenia mężczyźni wspólnie wracali do domu. Gdy 37-latek dowiedział się, że jego kompan zgubił klucze oraz telefon komórkowy powrócił do miejsca, gdzie mogły znajdować się zagubione przedmioty. Po chwili przyniósł mężczyźnie znalezione klucze.

37-latek podejrzany jest o przywłaszczenie zagubionego wówczas telefonu. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go funkcjonariuszami przyznał, że znalazł telefon, jednak nie oddał go od razu, a już następnego dnia nie chciał zostać posądzonym o kradzież.

Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.