policja biała podlaska

Przyszła pożyczyć pieniądze przy okazji “pożyczyła” dodatkowe 1600zł

Idźcie i siejcie ;)

Za kradzież pieniędzy oraz telefonu komórkowego odpowie 52-latka. Kobieta podejrzana jest o kradzież pieniędzy właścicielce wynajmowanej przez siebie stancji. „Amatorka cudzego mienia” chciała pożyczyć gotówkę, jednak wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej zabrała dodatkowo ponad 1600 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego bieżącego roku dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży pieniędzy i telefonu komórkowego na szkodę 91-letniej mieszkanki miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kilka miesięcy wcześniej wynajęła stancję nieznanej kobiecie. Zajmowała ona sąsiedni budynek na posesji zgłaszającej. W dzień zdarzenia przyszła by pożyczyć pieniądze.

Dopiero kilka godzin później starsza pani sięgając do portfela zobaczyła, że jest on pusty. Przypomniała sobie wówczas, że przez chwilę zostawiła swoją lokatorkę samą. Kilka dni później całą sprawę postanowiła zgłosić organom ścigania. Znała jednak jedynie imię nieuczciwej lokatorki.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia kobiety podejrzewanej o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 52-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Kobietę zatrzymano do wyjaśnienia.

52-latka usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.