Przewoził w bagażniku 200 kartonów papierosów
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski Z Białej Podlaskiej

Przewoził w bagażniku 200 kartonów papierosów

Niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy zatrzymali bialscy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej. Nielegalny towar przewoził 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła ponad 45 tys. zł. Za przestępstwo skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sukcesem zakończyły się działania policjantów zajmujących się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej oraz funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej. W wyniku prowadzonej współpracy wytypowano i zatrzymano pojazd, w którym przewożone są papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Rogoźnica. W bagażniku samochodu funkcjonariusze ujawnili niemal 2 tysiące paczek papierosów różnych marek. Samochodem kierował 33-letni mieszkaniec Lublina. Nielegalny towar zastał zabezpieczony, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 45.000 złotych. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przypominają, że za przestępstwo skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.