Przemycali farmaceutyki i papierosy

Przemycali farmaceutyki i papierosy w skrzyni biegów

Podzielcie się informacją

W bagażach i pojazdach podróżnych, którzy przekraczali granicę w Terespolu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli spore ilości farmaceutyków i papierosów.

Przywóz leków – możliwy tylko na własne potrzeby

Jeden z mieszkańców Białorusi próbował nielegalnie wwieźć do Polski 1000 tabletek leku wykorzystywanego m.in. w leczeniu schorzeń neurologicznych. Tłumaczył, że to na własny użytek. Jego krajan przemycał z kolei 60 ampułek hormonu wzrostu. Nielegalny towar ukrył pod siedzeniami pojazdu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zajęli specyfiki, a przeciwko mężczyznom – w związku z podjętymi przez nich próbami przemytu – wszczęli postępowania karne skarbowe. Dodatkowo, za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne, obywatelom Białorusi grozi też odpowiedzialność karna.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami leki i farmaceutyki można przewozić przez granicę tylko na własne potrzeby lecznicze. Maksymalna ilość – to pięć najmniejszych opakowań leku. Bez specjalnego zezwolenia całkowicie zakazany jest przewóz środków odurzających
i substancji psychotropowych.

Przerobiony samochód zatrzymano przez KAS

Sporych przeróbek w swoich pojazdach podjęło się pięciu obywateli Białorusi, którzy w ostatnich dniach przekraczali granicę w Terespolu. Każdy z nich miał przerobioną skrzynię biegów. Wszystko po to, by ukryć przemyt.

Manewr z przeróbkami się nie udał, bo wszystkie pojazdy szczegółowo przeskanowane zostały na urządzeniu RTG. Po analizie obrazu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wiedzieli gdzie szukać. Z samochodów wyjęli łącznie 1330 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej około 20 tys. złotych.

Zarówno papierosy, jak i przystosowane do ich przemytu pojazdy, zostały zajęte do dalszego postępowania.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.