Przemycał psychoaktywny granulat z metamfetaminą

Przemycał psychoaktywny granulat z metamfetaminą

Idźcie i siejcie ;)
Przemycał psychoaktywny granulat z metamfetaminą. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Terespola i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski ponad 1600 gramów granulatu z obecnością metamfetaminy. Do sprawy zatrzymano ob. Rosji narodowości czeczeńskiej, posiadającego francuski tytuł pobytowy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2.05.) na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. W trakcie rutynowej kontroli funkcjonariusze celno-skarbowi oraz Straży Granicznej znaleźli w osobowym mercedesie 2-litrową butelkę typu PET wypełnioną granulatem koloru zielonego. W związku z podejrzeniem, że zawartość butelki może zawierać substancję narkotyczną oraz że samochodzie może być ukryta większa ilość substancji psychoaktywnych do przeszukania pojazdu włączono również szkolonego do wyszukiwania narkotyków psa służbowego Straży Granicznej. Podczas przeszukania pies odnalazł kolejne pakunki wypełnione zielonym granulatem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przeprowadzili test narkotykowy. Test wskazał obecność w granulacie metamfetaminy.

Zatrzymany wyjaśnił, że narkotyki nabył na terytorium Republiki Białoruś oraz usiłował wieźć je na terytorium UE na własne potrzeby. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego wprowadzenia substancji narkotycznej na terytorium Unii Europejskiej. Po skierowaniu wniosku Prokuratora do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej o tymczasowe aresztowanie, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zatrzymany obywatel Rosji narodowości czeczeńskiej w 2008 r. wnioskował do Straży Granicznej w Terespolu o udzielenie ochrony międzynarodowej w RP, jednakże takiej ochrony mu nie udzielono.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

4 thoughts on “Przemycał psychoaktywny granulat z metamfetaminą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.