Przedświąteczna wpadka z nielegalnymi papierosami

Przedświąteczna wpadka z nielegalnymi papierosami

Idźcie i siejcie ;)
Przedświąteczna wpadka z nielegalnymi papierosami podczas kontroli drogowej. Papierosy warte ponad 300 tys. zł ujawnili podczas wspólnych działań związanych z bezpieczeństwem na głównych szlakach komunikacyjnych funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policji w czasie prowadzonych kontroli na terenie powiatu bialskiego.

Przedświąteczna wpadka z nielegalnymi papierosami podczas kontroli drogowej – 14 kwietnia br., funkcjonariusze z Placówki SG w Białej Podlaskiej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KMP w Białej Podlaskiej, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej na trasie K2 w m. Styrzyniec w pow. bialskim samochód marki Renault Traffic. Wspólne działania funkcjonariuszy obu służb związane były z zapewnieniem w okresie przedświątecznym, bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych. Zatrzymany do kontroli drogowej 24 – letni ob. RP, zachowywał się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładnej kontroli zarówno kierowcy jak i prowadzonego przez niego pojazdu. Przyczyny nerwowego zachowania mężczyzny okazały się jasne gdy został poproszony o otwarcie przestrzeni ładunkowej pojazdu. We wnętrzu znajdowały się bowiem worki wyładowane nielegalnymi papierosami. Kierowca pojazdu, mieszkaniec woj. pomorskiego został zatrzymany a auto wraz z kontrabandą trafiło na parking Placówki SG w Białej Podlaskiej. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 tys. paczek papierosów o wartości ponad 340 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze a zatrzymany kierowca pojazdu odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 6 mln zł

 

Źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.