policja biała podlaska

Prowadził pod wpływem środka odurzającego

Idźcie i siejcie ;)

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego odpowie 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna „wpadł” podczas kontroli drogowej. Dodatkowo w takim stanie przewoził 36-letniego pasażera, u którego funkcjonariusze ujawnili amfetaminę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Rakowiska. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, podczas pełnionej służby, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkwagena. Powodem kontroli było m.in. niesprawne światło pojazdu. Za kierownicą auta siedział 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W trakcie kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo. Nie miał też przy sobie prawa jazdy. Na pytanie dotyczące spożywania alkoholu, czy środków odurzających początkowo zaprzeczył, jednak podczas rozmowy z mundurowymi przyznał, że „jakiś czas temu zażywał środki”, nie potrafił jednak jednoznacznie określić kiedy i ile środka odurzającego zażył. Przeprowadzone badanie narkotestem potwierdziło w organizmie 39-latka obecność amfetaminy. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

W trakcie rozmowy z policjantami kierujący vw oświadczył, że wspólnie z kolegą postanowili wybrać się na ryby. Mężczyzna podróżował z 36-letnim bialczaninem. W trakcie prowadzonych czynności, w plecaku należącym do pasażera funkcjonariusze ujawnili woreczek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili że jest to amfetamina. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Obydwaj usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W świetle obowiązującego prawa, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.