Próbował uniknąć kontroli drogowej
Aktualności z powiatu Drelów Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Promile powodem kolizji

Promile powodem kolizji. Noc w policyjnym areszcie spędzili dwaj mieszkańcy gm. Drelów w wieku 35 i 38-lat. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia po tym, jak samochód, którym podróżowali uczestniczył w zdarzeniu drogowym. W chwili zatrzymania obydwaj byli pijani. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym kto kierował pojazdem w chwili zdarzenia.
Wczoraj (19.02) po godz. 14:30 dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drelów. Z przekazanej informacji wynikało, że kierowca pojazdu jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że, jadący droga wojewódzką samochód marki Opel Frontera, w pewnym momencie zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Autem podróżowali dwaj mężczyźni. Jeden z nich, po wydostaniu się z wnętrza samochodu, próbował uciec do pobliskiego lasu. Zatrzymany został wówczas przez funkcjonariuszy. Okazało się, że jest to 35-letni właściciel auta. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Drugi z mężczyzn, 38-latek, który pozostał na miejscu zdarzenia również był nietrzeźwy. Tu urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Dodatkowo auto, którym podróżowali nie posiadało aktualnego przeglądu technicznego ani obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyźni nie posiadali też przy sobie żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej. 35 i 38-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym kto kierował oplem w chwili zdarzenia.  
 
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: lubelska.policja.gov.pl

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.