Projekt ORLIK - Lokalny Animator Sportu w Piszczacu

Projekt ORLIK – Lokalny Animator Sportu w Piszczacu

Podzielcie się informacją

Gmina Piszczac i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zakwalifikowali się do projektu Lokalny Animator Sportu i otrzymali dofinansowanie na jego realizację ze środków Ministerstwa Sportu.

Jest to projekt, którego celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

Zajęcia realizowane są przez animatora sportu na bazie lokalnej infrastruktury sportowej jaką jest gminny Orlik. W miarę możliwości będą organizowane również np. wyjazdy na basen, do aquaparku, na kajaki, rajdy rowerowe itd.

Animatorem sportowym jest Michalina Roguska. Codziennie (pn. – pt) w godzinach 11.30 – 17.00 prowadzone są zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Dla młodszych są to w większości gry i zabawy wspomagające kondycję i motorykę dziecka, jednak nie brakuje treningów gry w koszykówkę czy piłkę nożną. Starsze dzieci i młodzież zdecydowanie bardziej interesują typowe treningi z piłką siatkową, do kosza i nożną. Zajęcia są oczywiście bezpłatne.

Projekt realizowany jest do końca listopada 2021 roku. Wszystkich rodziców zainteresowanych udziałem ich dziecka w zajęciach prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 572 168 122 lub bezpośrednio z animatorem na Orliku.

Źródło: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Piszczac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.