Aktualności z powiatu Kronika służb Międzyrzec Podlaski

Próbował uniknąć kontroli drogowej

Próbował uniknąć kontroli drogowej. Za kierowanie ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości odpowie 37-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Mężczyzna chcąc uniknąć kontroli, próbował zepchnąć z drogi zatrzymujący go radiowóz. W chwili zatrzymania był pijany. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania i w takim stanie przewoził pasażera. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 11:30 na drodze K-2 w miejscowości Rogoźnica. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy patrolujący trasę chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem marki Belarus. Ten jednak nie miał zamiaru zatrzymać się. Kiedy policjanci podjęli za nim pościg próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Mężczyzna został  zatrzymany, kiedy zjechał na jedną z posesji. Wówczas okazało się, że za kierownicą ciągnika siedzi 37-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania oraz przewoził pasażera, niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 37-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.
Źródło: lubelska.policja.gov.pl
Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.